Yalnız Çalışan

wipelot yalnız çalışan sistemi

Wipelot Yalnız Çalışan Güvenlik Sistemi, tehlikeli şartlar altında çalışan personellerin durumunun ve konumunun gerçek zamanlı olarak izlenmesini sağlayan, telsiz – telefon gibi iletişim araçları gerektirmeyen, elektronik iş güvenliği sistemidir.

ABD Çalışma Bürosu’nun 2018 yılındaki yaptığı araştırmada, gerçekleşen iş kazalarının 274.350 adedi, düşme ve kaymalar nedeniyle gerçekleşmiştir. Acil durum içerisinde olan personelin durumunu ve konumunu hızla belirleyen ve müdahale süresini kısaltan teknolojiler hayati önem taşımakta ve günümüzde can kayıplarının önüne geçmekte büyük rol oynamaktadır.

Nasıl Çalışır?

Sistem, çalışanların takip edileceği alanlara kurulan UWB (ultra geniş bant) teknolojisine sahip bölge okuyucuları, merkezi yazılım ve RFID mobil etiketlerden oluşur. Personellerin üzerlerinde taşıdığı mobil etiketler düşme, hareketsiz kalma, ya da acil durum çağırısı yapması durumunda konum bilgileriyle birlikte sistemin alarm oluşturmasını sağlar.

Wipelot Yalnız Çalışan Güvenlik Sistemi;

  • Acil durumda olan çalışanın konumunu metre altı hassasiyete kadar belirleyebilir
  • Personelin hareketsizliğini ve yatay pozisyon durumunu otomatik olarak algılar
  • Kaza geçiren personel, acil durum düğmesi ile konumunu yetkililere hızlıca bildirebilir
  • Yaralanan personele müdahale süresini azaltır
  • Tehlikeli şartlarda çalışan personelleri güvende hissettirir
  • Olası can kayıplarının önüne geçmeye yardımcı olur

Wipelot dünyanın her yerindeki ihtiyaçlarınıza uygun çözümler sunar

300.000+ UWB Cihaz         1.000 km² Saha Kapsamı         100 milyon+ Metre Konum Takibi

Diğer ürünlerimizi keşfedin

wipelot çarpışma uyarı sistemi

Forklift Çarpışma Uyarı Sistemi

Wipelot Safezone, iş makineleri için geliştirilen yaklaşma ve çarpışma uyarı sistemidir. İş makinaları, forklift, reach truck, milk-run gibi tesis içerisinde gün boyu hareket halinde olan araçların birbirleriyle, ekipmanlarla ve personeller ile tehlikeli şekilde yaklaşmalarını ve çarpışmalarını önlemek için tasarlanmıştır.

İNCELE

wipelot sosyal mesafe ve uyarı sistemi

Sosyal Mesafe Takip ve Uyarı Sistemi

Wipelot’ un geliştirdiği Sosyal Mesafe Takip ve Uyarı Sistemi, işletmelerin Covid-19 pandemisine karşı sosyal mesafe kurallarına uygun güvenli ve izole bir çalışma ortamı oluşturmasına katkı sağlar.

İNCELE