Otomatik Sayaç Okuma

Wipelot Otomatik Sayaç Okuma Sistemi

Wipelot’un geliştirdiği otomatik sayaç okuma ve enerji tüketim analiz sistemi, enerji tüketiminin yoğun olduğu bölgelerde, üretim tesislerinde enerji verimliliğini ölçerek, gereksiz kullanımların önüne geçmek, enerji kullanımını optimize etmek ve bu sayede ortaya çıkacak zararları en aza indirecek bir sistemdir. Sistem elektrik, su, doğalgaz gibi tüketim verileri dışında kantar ölçüm değerleri gibi veriye dayalı parametreleri sürekli izlemenizi sağlayarak verimlilik artışına katkıda bulunur.

Nasıl Çalışır?

Sistem, kablosuz iletişim ve mobil teknolojilerden yararlanan aktif RFID ürünüdür. Sensörler, kablosuz bölge okuyucuları ve merkezi yazılımından oluşur. Üretim tesisleri içerisinde okunan sayaç bilgileri dijital olarak bir sunucuda toplanır. Bu veriler ile tüketim analizi yapılır ve hangi makinanın, tesisin, bölgenin ne kadar enerji tükettiği belirlenir.

Wipelot Otomatik Sayaç Okuma Sistemi;

  • Ürüne, tesise, zamana göre tüketim değerleri belirlenebilir ve raporlanabilir
  • Esnek grafik, tablo ve rapor çıktıları oluşturulabilir
  • Ölçülen değerler SAP veya başka sistemlere entegre edilebilir
  • Sistem içerisinde alt ve üst sınırlar belirlenerek, sınır ihlal durumları belirlenebilir
  • Tesisin enerji maliyetlerini azaltır, kârlılığı arttırır

Wipelot dünyanın her yerindeki ihtiyaçlarınıza uygun çözümler sunar

300.000+ UWB Cihaz         1.000 km² Saha Kapsamı         100 milyon+ Metre Konum Takibi

Diğer ürünlerimizi keşfedin

RTLS Yazılımı – LOTUS

RTLS Yazılımı - LOTUS

Wipelot tarafından geliştirilen RTLS yazılımı LOTUS, tüm sektörlerde personel ve ekipman konumları, ayak izleri, ısı haritaları ve bölgesel sayımlar gibi analiz raporları oluşturan ve iş güvenliği ile birlikte verimliliği de kontrol altında tutmanızı sağlayan güçlü bir yazılımdır.

İNCELE

Akış Analizi Yazılımı - FLOW

Akış Analizi Yazılımı - FLOW

Wipelot Flow Analytics, operasyonların dijitalleştirilmesine ve kaynak kullanımının en üst düzeye çıkarılmasına yardımcı olan bir akış analizi modülüdür. Bu sistem, depo ve intralojistik operasyonlarında toplanan RTLS verilerini anlamlandırmak için gerçek zamanlı konum izleme (RTLS) ve yapay zeka destekli akış analizi teknolojisini kullanarak verimliliği ve işyeri güvenliğini artırmanıza yardımcı olur.

İNCELE

Görev Atama ve Takip Yazılımı - ASSOS

Görev Atama ve Takip Yazılımı - ASSOS

ASSOS, operasyonlarınızı daha verimli ve güvenli hale getirmenize yardımcı olan güçlü bir araçtır. Görevlerinizi izlemek, ekipmanları yönetmek ve iş sağlığı ve güvenliği konularını ele almak için tasarlanmış olan bu yazılım, operasyonel süreçlerinizi daha iyi organize etmenize ve operatörlerinize anlık bilgi akışı sağlamanıza olanak tanır.

İNCELE

W-Connect

W-Connect

W-Connect, Wipelot sistemlerinin bir parçası olarak sahada bulunan cihazların hızlı ve kablosuz bir şekilde konfigürasyonunu sağlayan bir çözümdür. Bu uygulama, kullanıcıya cihazlar hakkında kolay erişim sağlarken, saha konfigürasyonu ve güncellemelerini hızlandırır.

İNCELE

Kablosuz Ortam Takibi

Kablosuz Ortam Takibi

Wipelot tarafından geliştirilen IoT tabanlı kablosuz ortam izleme sistemi, izlenecek bölgedeki sıcaklık, nem, ışık, basınç, gürültü ve rüzgar şiddeti gibi parametreleri ölçmek için sabit ve mobil sensörler kullanan bir iş güvenliği sistemidir. Madencilik, üretim tesisleri, petrokimya rafinerileri ve laboratuvarlar gibi çevresel koşulların kesintisiz olarak izlenmesi gereken sektörlerde tercih edilen önemli bir sistemdir.

İNCELE


Bizimle iletişime geçin, tesisiniz için en uygun sisteme birlikte karar verelim

Wipelot, kendi donanım ve yazılım sistemlerini üreten teknoloji şirketlerini bir araya getiren bir organizasyon olan Omlox, UWB Alliance ve FiRa Consortium üyesidir. UWB teknolojileri üzerine yoğunlaşan Wipelot, Türkiye'de ve yurt dışında gerçekleştirdiği endüstriyel IoT projeleri ile birçok ödül kazanmıştır. Bu başarıları sayesinde Wipelot, TOBB 100 ve Deloitte Technology Fast 50 gibi prestijli listelerde en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden biri olarak kabul edilmektedir.