İş Güvenliği

İş kazaları, özellikle endüstriyel üretim alanlarında sıklıkla karşılaşılan sorunların başında gelmekte olup, önlemler alınmadığı takdirde işverenleri maddi ve manevi olarak büyük zorluklarla karşı karşıya bırakmaktadır.

Wipelot, 16 yıllık tecrübesi ile, iş sağlığı ve güvenliği teknolojileri alanında ihtiyaca göre geliştirilebilen farklı altyapı seçenekleriyle başarısını dünya genelinde ispatlamış çözümler sunar.

wipelot yalnız çalışan sistemi

Yalnız Çalışan Sistemi

Wipelot Yalnız Çalışan Güvenlik Sistemi, tehlikeli şartlar altında çalışan personellerin durumunun ve konumunun gerçek zamanlı olarak izlenmesini sağlayan, telsiz – telefon gibi iletişim araçları gerektirmeyen, elektronik iş güvenliği sistemidir.

ABD Çalışma Bürosu’nun 2018 yılındaki yaptığı araştırmada, gerçekleşen iş kazalarının 274.350 adedi, düşme ve kaymalar nedeniyle gerçekleşmiştir. Acil durum içerisinde olan personelin durumunu ve konumunu hızla belirleyen ve müdahale süresini kısaltan teknolojiler hayati önem taşımakta ve günümüzde can kayıplarının önüne geçmekte büyük rol oynamaktadır.

DAHA FAZLA GÖSTER

Forklift Çarpışma Uyarı Sistemi

Wipelot Safezone, iş makineleri için geliştirilen yaklaşma ve çarpışma uyarı sistemidir. İş makinaları, forklift, reach truck, milk-run gibi tesis içerisinde gün boyu hareket halinde olan araçların birbirleriyle, ekipmanlarla ve personeller ile tehlikeli şekilde yaklaşmalarını ve çarpışmalarını önlemek için tasarlanmıştır.

Safezone, yerleşim planı, çalışma ortamındaki araç trafiği, yaya personellerin yoğunluğu, kör noktalar ve zaman baskısı gibi zorlu şartlar altında çalışan araç operatörleri için güvenli yaklaşma mesafesi oluşturarak iş güvenliğinde önemli bir rol oynar.

DAHA FAZLA GÖSTER
wipelot Forklift Çarpışma Uyarı Sistemi

wipelot SDS - Sosyal Mesafe Takip ve Uyarı Sistemi

SDS - Sosyal Mesafe Takip ve Uyarı Sistemi

Wipelot’ un geliştirdiği Sosyal Mesafe Takip ve Uyarı Sistemi, işletmelerin Covid-19 pandemisine karşı sosyal mesafe kurallarına uygun güvenli ve izole bir çalışma ortamı oluşturmasına katkı sağlar.

Covid-19 pandemisi, başladığı günden bu yana 180 milyon kişiyi doğrudan etkilemiş ve 4 milyona yakın ölüme sebep olmuştur.

DAHA FAZLA GÖSTER