WIPELOT KABLOSUZ ÇÖZÜMLER

Petrokimya

Petrol ve Gaz endüstrisi (veya petrokimya), son derece yanıcı ve patlayıcı maddelerin üretimini kapsayan, yüksek yatırım gerektiren ve çok riskli bir dizi üretim süreçlerini içinde bulundurur. Bu endüstride kullanılan ağır, karmaşık, pahalı makineler, yüksek insan gücü ve olası tehlikeler göz önünde bulundurulduğunda, personel, ekipman ve tesis güvenliği ilk sıradadır.

Wipelot, bu endüstride yer alan büyük işletmelere özel RTLS ürünleri sunar. Yüzlerce personeli, ekipmanı, tesisi, coğrafi konum veya büyüklüğü gözetmeden, gerçek zamanlı olarak performanslarını, durumlarını izler, raporlar ve tesisin iş güvenliği ve verimliğini artıran avantajlar sağlar.

Wipelot RTLS ve IIoT sistemleri, petrokimya endüstrisi için iş güvenliği başta olmak üzere operasyonel verimliliği artırmayı ve maliyetleri minimize etmeyi amaçlayan yenilikçi çözümler sunar.

Wipelot RTLS modülleri ile Petrokimyada Güvenliği ve Verimliliği Artırın

Wipelot'un RTLS modülleri, coğrafi konum veya mesafe gözetmeksizin personel, ekipman ve ortam parametrelerinin takibini mümkün kılar. Bu sayede işletmeler, güvenlik protokollerini iyileştirir, acil durumlara daha hızlı müdahale edebilir ve tesis güvenliğini artırabilir. Wipelot'un sunduğu bu teknoloji, petrokimya endüstrisinin dijital dönüşümünde önemli bir rol oynamaktadır.

Petrokimya IIoT Modülleri

Personel Güvenliği

Bu modül, petrokimya tesislerinde personel ve ziyaretçilerin tesis içerisinde anlık konumlarını takip etme imkanı sunar. Bu, güvenlik standartlarını yükseltir ve personelin iş verimliliğini artırır. İşletmeler, ziyaretçi sayısını ve kimliklerini gerçek zamanlı olarak izleyerek güvenlik önlemlerini güçlendirir. Personelin giriş-çıkış zamanlarını takip eder, tehlikeli ve yasak bölge ihlallerini tespit eder.

Daha fazla bilgi için, tıklayın

Yalnız Çalışan Güvenliği

Tehlikeli şartlar altında ve yalnız çalışan personelin kendini güvende hissetmesini sağlayan bu modül düşme, hareketsiz kalma ve acil durum çağırılarını hassas konum bilgisi ile birlikte sisteme ileterek müdahale süresini kısaltır, can kayıplarının önüne geçmede avantaj sağlar.

Daha fazla bilgi için, tıklayın

Ekipman Takibi

Bu modül tesislerdeki motorlu ve motorsuz araçlar ile bakım-onarım ekipmanların gerçek zamanlı hassas konum takibini yapar. Tesis içindeki motorlu hizmet araçlarının çalışma sürelerini takip eder, geçmişe dönük rota bilgilerini sunar, hız ihlalleri ve sürücü alışkanlıklarını raporlar. Motor durumunu izler, kat edilen mesafe bilgilerini hesaplar, bakım ve yakıt yönetimine yardımcı olur. Ayrıca otomatik araç-operatör eşlemesi ve yetkilendirmesi yaparak operasyonların daha etkin ve güvenli bir şekilde yürütülmesine destek olur.

Daha fazla bilgi için, tıklayın

Trafik Sinyalizasyonu & Çarpışma Uyarı Sistemi

Petrokimya tesislerinde trafik optimizasyonu, yakıt maliyetlerinde azalmaya ve operasyon verimliliğinin artışına katkıda bulunur. Genişleyebilir yapısıyla kilometrelerce uzunlukta sinyalizasyon zinciri oluşturarak, merkezden izlenebilir ve yönetilebilir. Ayrıca, ekipman ve personel güvenliği için araçların çevresinde, çarpışmalara karşı ayarlanabilir güvenli bir koruma alanı sağlar. Kapalı devre çalışma sayesinde genel sistem arızalarından etkilenmez.

Daha fazla bilgi için, tıklayın

Ortam Parametreleri & Sayaç Değerleri Ölçümü

Bu modül, tesisteki ortam parametre değerlerini anlık olarak ölçer, kaydeder, değerlendirir, parametrik değerler aşıldığında alarm üretir. GSM şebekesi veya başka bir ağa bağlı olmaksızın, Wipelot sensör ağı üzerinden kapalı devre çalışır. Tesis içerisinde kullanılan mevcut sensörler ile entegrasyon sağlanabilir. Karbon monoksit (CO), karbondioksit (CO2), metan (CH4), amonyak (NH3), hidrojen sülfür (H2S), oksijen (O2), etilen (C2H4) ve benzeri gazlar, ışık ve toz değerleri sistem tarafından takip edilebilir.

Daha fazla bilgi için, tıklayın

Verimlilik artışı

%15

İzlenebilirlik artışı

%90

Ekipman bazlı iş kazalarında azalma

%90

Veri Analizi ve Detaylı Raporlama ile Sürdürülebilir Verimlilik

 • Personel – Taşeron – Ziyaretçi Konum Takibi
 • Düşme & Hareketsizlik Uyarıları
 • Yasak Bölge Oluşturma & İhlal Raporları
 • Ekipman Konum Takibi ve Performans Analizleri
 • Etkileşim Haritası
 • Ayak İzi & Isı Haritası Raporları
 • Lokal veya bulut tabanlı sunucu desteği
 • Adam / Saat Kazancı
 • Ekipman / Saat Kazancı
 • Hassas Kaynak Planlaması
 • Anlık Bilgilere Anında Erişim
 • Sürdürebilir Verimlilik ve Maliyet Yönetimi
 • Yükselen Müşteri Memnuniyeti

Yorumlar

İlgili Blogları Keşfedin

Motorized Equipment Tracking System

Endüstriyel Dünyanın Yalnız Çalışanları

İster ofis ister büyük üretim tesisi olsun, iş yerlerinde güvenlik her şeyden önce gelir. Özellikle endüstriyel üretim alanlarında, madenlerde, şantiyelerde personeller, kendi güvenliği kadar meslektaşlarının da güvenliğini önemsemek durumundadırlar. Personeller bir ekip olarak çalıştığı gibi, yalnız çalışan görevli sayısı da oldukça fazladır. Bir oteldeki temizlik görevlisinden, madenlerdeki veya şantiyelerdeki işçilere kadar uzanan geniş bir meslek skalasında yalnız çalışan kişiler vardır.

Devamı

Motorized Equipment Tracking System

RFID teknolojisi nedir ve iş sağlığı ve güvenliği alanlarında nasıl kullanılır?

RFID, Otomatik Tanımlama ve Veri Yakalama (AIDC) olarak adlandırılan bir teknoloji grubunun üyesidir. Kullanım geçmişi ikinci dünya savaşına kadar uzansa da ilk modern RFID patent çalışması 1973 yılında yapılmıştır. Temel olarak kullanım amacı, nesneleri tanımak, bunlarla ilgili veri toplamak ve bu verileri ilgili yazılım sistemleriyle paylaşmaktır.

Devamı

Motorized Equipment Tracking System

Petrokimya Endüstrisine En Uygun RTLS Sistemi – EAGLEEYE

RTLS teknolojisi, petrokimya endüstrisinde güvenliği ve verimliliği artırır. Gerçek zamanlı konum takibi, tehlikeli bölgelerin izlenmesi ve verimli ekipman yönetimi sağlar. Cisco ve Wipelot tarafından geliştirilen EagleEye, zorlu endüstriyel koşullar için sağlam bir RTLS çözümüdür.

Devamı


Bizimle iletişime geçin, tesisiniz için en uygun sisteme birlikte karar verelim

Wipelot, kendi donanım ve yazılım sistemlerini üreten teknoloji şirketlerini bir araya getiren bir organizasyon olan Omlox, UWB Alliance ve FiRa Consortium üyesidir. UWB teknolojileri üzerine yoğunlaşan Wipelot, Türkiye'de ve yurt dışında gerçekleştirdiği endüstriyel IoT projeleri ile birçok ödül kazanmıştır. Bu başarıları sayesinde Wipelot, TOBB 100 ve Deloitte Technology Fast 50 gibi prestijli listelerde en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden biri olarak kabul edilmektedir.