Sosyal Mesafe Takip ve Uyarı Sistemi

wipelot sosyal mesafe takip ve uyarı sistemi

Wipelot’ un geliştirdiği Sosyal Mesafe Takip ve Uyarı Sistemi, işletmelerin Covid-19 pandemisine karşı sosyal mesafe kurallarına uygun güvenli ve izole bir çalışma ortamı oluşturmasına katkı sağlar.

Covid-19 pandemisi, başladığı günden bu yana 180 milyon kişiyi doğrudan etkilemiş ve 4 milyona yakın ölüme sebep olmuştur.

Nasıl Çalışır?

Sistem, çalışanların takip edileceği alanlara kurulan UWB (ultra geniş bant) teknolojisine sahip bölge okuyucuları, merkezi yazılım ve RFID mobil etiketlerden oluşur. Kapsama alanı içinde izlenmesi istenen personellere verilen mobil personel cihazları ile her bir personelin konumu tespit edilebilir ve yakınlaşma durumları izlenebilir. Sosyal mesafenin aşılması durumunda titreşimle personel bildirimleri üretilir ve veriler yetkili personelin ikazı için izleme platformuna (merkez yazılım) aktarılır.

• Wipelot’un geliştirmiş olduğu IoT tabanlı sosyal mesafe takip uyarı sistemi, dünya çapında değerlendirilen 6 sistemden biridir. (Digital Catapult – 2021)

Wipelot Sosyal Mesafe Takip ve Uyarı Sistemi;

  • Gelişmiş yazılımı sayesinde personellerin geriye dönük ayak izlerini takip edebilir, raporlayabilir
  • Isı haritası oluşturarak, sosyal mesafeyi ihlal eden personellerin listesini oluşturabilir
  • İşletme içindeki olası pozitif vaka durumunda, ayak izi ve ısı haritası raporları ile izole edilecek personellerin listesinin oluşturulmasına katkıda bulunur
  • Olası pozitif vaka durumunda tesis içindeki iş gücü kaybını minumumda tutmaya yardımcı olur

Wipelot dünyanın her yerindeki ihtiyaçlarınıza uygun çözümler sunar

300.000+ UWB Cihaz         1.000 km² Saha Kapsamı         100 milyon+ Metre Konum Takibi

Diğer ürünlerimizi keşfedin

wipelot yalnız çalışan sistemi

Yalnız Çalışan

Wipelot Yalnız Çalışan Güvenlik Sistemi, tehlikeli şartlar altında çalışan personellerin durumunun ve konumunun gerçek zamanlı olarak izlenmesini sağlayan, telsiz – telefon gibi iletişim araçları gerektirmeyen, elektronik iş güvenliği sistemidir.

İNCELE

wipelot forklift çarpışma uyarı sistemi

Forklift Çarpışma Uyarı Sistemi

Wipelot Safezone, iş makineleri için geliştirilen yaklaşma ve çarpışma uyarı sistemidir. İş makinaları, forklift, reach truck, milk-run gibi tesis içerisinde gün boyu hareket halinde olan araçların birbirleriyle, ekipmanlarla ve personeller ile tehlikeli şekilde yaklaşmalarını ve çarpışmalarını önlemek için tasarlanmıştır.

İNCELE