Kablosuz Ortam Takibi

wipelot Kablosuz Ortam Takip Sistemi

Wipelot’un geliştirdiği IoT tabanlı kablosuz ortam takip sistemi, takip edilmesi istenen bölgedeki sıcaklık, nem, ışık, basınç, ses, rüzgâr debisi gibi parametreleri sabit ve hareketli sensörler vasıtasıyla ölçen bir iş güvenliği sistemidir.

Başta maden olmak üzere, üretim tesisleri, petrokimya rafinerileri, laboratuvar gibi ortam koşullarının kesintisiz olarak takip edilmesi gereken sektörlerde tercih edilen önemli bir sistemdir.

Nasıl Çalışır?

Sistem, sabit veya taşınabilir mobil sensörler, kablosuz bölge okuyucuları ve sirenli alarm görüntüleme yazılımından oluşur. Takip edilen parametreler, belirlenen değerler dışında değişkenlik gösterdiğinde görüntüleme merkezinde konum bilgileriyle birlikte alarm oluşturulur.

Wipelot Kablosuz Ortam Takip Sistemi;

  • Sistemde sensör bilgilerinin yanı sıra, analog veya dijital arayüzlü cihazların verileri okunabilir
  • Web arayüzünden yetkili giriş ile anlık olarak veriler izlenebilir
  • Bu veriler kayıt altına alınarak geçmiş sensör verilerine ait raporlar ve grafikler oluşturulabilir
  • SMS ve/veya e-posta ile bilgilendirme yapılabilir
  • Kurulum yapılan ortamda var olan diğer sensör sistemleri ile entegre edilebilir
  • GSM şebekesi veya başka bir ağ olmaksızın, Wipelot sensör ağı üzerinde çalışabilir
  • Pil desteği ile enerji kesintisiz çalışır
  • Ortamdaki diğer sistemler ile entegre olabilir

Wipelot dünyanın her yerindeki ihtiyaçlarınıza uygun çözümler sunar

300.000+ UWB Cihaz         1.000 km² Saha Kapsamı         100 milyon+ Metre Konum Takibi

Diğer ürünlerimizi keşfedin

RTLS Yazılımı – LOTUS

RTLS Yazılımı - LOTUS

Wipelot tarafından geliştirilen RTLS yazılımı LOTUS, tüm sektörlerde personel ve ekipman konumları, ayak izleri, ısı haritaları ve bölgesel sayımlar gibi analiz raporları oluşturan ve iş güvenliği ile birlikte verimliliği de kontrol altında tutmanızı sağlayan güçlü bir yazılımdır.

İNCELE

Akış Analizi Yazılımı - FLOW

Akış Analizi Yazılımı - FLOW

Wipelot Flow Analytics, operasyonların dijitalleştirilmesine ve kaynak kullanımının en üst düzeye çıkarılmasına yardımcı olan bir akış analizi modülüdür. Bu sistem, depo ve intralojistik operasyonlarında toplanan RTLS verilerini anlamlandırmak için gerçek zamanlı konum izleme (RTLS) ve yapay zeka destekli akış analizi teknolojisini kullanarak verimliliği ve işyeri güvenliğini artırmanıza yardımcı olur.

İNCELE

Görev Atama ve Takip Yazılımı - ASSOS

Görev Atama ve Takip Yazılımı - ASSOS

ASSOS, operasyonlarınızı daha verimli ve güvenli hale getirmenize yardımcı olan güçlü bir araçtır. Görevlerinizi izlemek, ekipmanları yönetmek ve iş sağlığı ve güvenliği konularını ele almak için tasarlanmış olan bu yazılım, operasyonel süreçlerinizi daha iyi organize etmenize ve operatörlerinize anlık bilgi akışı sağlamanıza olanak tanır.

İNCELE

W-Connect

W-Connect

W-Connect, Wipelot sistemlerinin bir parçası olarak sahada bulunan cihazların hızlı ve kablosuz bir şekilde konfigürasyonunu sağlayan bir çözümdür. Bu uygulama, kullanıcıya cihazlar hakkında kolay erişim sağlarken, saha konfigürasyonu ve güncellemelerini hızlandırır.

İNCELE

Otomatik Sayaç Okuma

Otomatik Sayaç Okuma

Wipelot tarafından geliştirilen otomatik sayaç okuma ve enerji tüketim analiz sistemi, üretim tesislerinde enerji tüketiminin yüksek olduğu bölgelerdeki enerji verimliliğini ölçerek enerji kullanımını optimize edecek ve gereksiz kullanımı önleyecek, böylece bundan kaynaklanan kayıpları azaltacak bir sistemdir. Sistem, elektrik, su, doğalgaz gibi tüketim verilerinin yanı sıra kantar okumaları gibi veriye dayalı parametreleri de sürekli olarak izlemenizi sağlayarak verimliliğin artmasına yardımcı olur.

İNCELE


Bizimle iletişime geçin, tesisiniz için en uygun sisteme birlikte karar verelim

Wipelot, kendi donanım ve yazılım sistemlerini üreten teknoloji şirketlerini bir araya getiren bir organizasyon olan Omlox, UWB Alliance ve FiRa Consortium üyesidir. UWB teknolojileri üzerine yoğunlaşan Wipelot, Türkiye'de ve yurt dışında gerçekleştirdiği endüstriyel IoT projeleri ile birçok ödül kazanmıştır. Bu başarıları sayesinde Wipelot, TOBB 100 ve Deloitte Technology Fast 50 gibi prestijli listelerde en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden biri olarak kabul edilmektedir.