WIPELOT KABLOSUZ ÇÖZÜMLER

Depo ve Lojistik

WIPELOT DİJİTAL İNTRALOJİSTİK ÇÖZÜMLERİ

Wipelot'un UWB (ultra geniş bant) teknolojisine sahip intralojistik çözümleri, liman operasyonları, depo yönetimi ve tedarik zinciri süreçlerinde verimliliği, üretkenliği ve iş güvenliğini artırmanın en etkili yollarından biridir.

  • Yüksek Çalışan Güvenliği ve Verimliliği
  • Artırılan Operasyon Şeffaflığı
  • Sürdürülebilir Gelişim
  • Gerçek Zamanlı Ürün Takibi

Veri Analizi ve Yapay Zekâ İle Sürdürülebilir Operasyon Verimliliği

Wipelot’un intralojistik alanında geliştirdiği yapay zekâ destekli analiz modülleri, liman veya depo içindeki çeşitli kaynaklardan elde ettiği (RTLS-WMS-ERP) gerçek zamanlı verileri analiz ederek, operasyonel görünürlüğü en yüksek seviyeye çıkararak uçtan uca envanter takibini mümkün kılar.

Yüksek hassasiyetli konum bilgileri ile, malzeme akış yönetimini ve kaynak kullanımlarını optimize ederek, zamandan ve maliyetten kazanç sağlar.

  • Uçtan uca envanter takibi
  • Otomatik görev atama
  • Veri tabanlı otomasyon analizi
  • Gerçek zamanlı saha verileri ile tam WMS entegrasyonu
  • Otonom karar (makine öğrenimi & yapay zekâ)

“Yüksek hassasiyetli konum bilgileri ve analiz modülleri ile, malzeme akış yönetimini ve kaynak kullanımlarını optimize edin, zamandan ve maliyetten kazanç sağlayın.”

Varlık performansını optimize edin, kayıpları tespit edin ve önleyinWipelot'un gerçek zamanlı konum sistemleri tabanlı analiz modülleri, operasyonel performansları optimize etmek için sahadan elde edilen gerçek zamanlı varlık verilerini derinlemesine analiz eder ve anormallikleri ve kayıpları belirlemek ve iyileştirmek için veriler sağlar.

Ayrıca, gelişmiş gerçek zamanlı konum takip teknolojisi, çalışanlarınızın performansı ve üretkenliği hakkında bilgi edinmenizi sağlar. Gelecekteki iş yükünü öngörmek, günlük/haftalık iş yükü planlamasını optimize etmek için istatistikler sunar.

Liman ve depolarda gerçek zamanlı performans takibi yapın

Anormal akışları tespit edin

Tesisinizdeki trafik optimizasyonu yöneterek verimliliği artırın

Varlıkların boşta geçen sürelerini azaltın

İş gücü ve kaynak kullanımını yönetin

Tekrar edilmesi istenmeyen operasyonları azaltın

Yazılım üzerinde 2D ve 3D Varlık Takibi

Spagetti Diyagramları

Personel ve Ekipman Performans Raporları

Isı haritası raporu

Ayak izi raporu

Acil durum raporları

ve daha fazlası...

Depo MODÜLLERİ

FORKLİFT-MILKRUN STOK ARAÇ TAKİBİ

Motorlu Ekipman Takip Sistemi

Bu modül ile, belirlenen doğru rotayı kullanan araçların durumu ve benzer performans ölçümleri yapılır. Optimizasyon çalışmaları için veriler sağlanır. Araçların gün içinde kat ettikleri mesafe, kullanılan yollar, ısı haritaları ve edinilen benzer veriler sayesinde verimlilik planları oluşturulur.

STOK-KONTEYNER-PALET TAKİBİ

Motorsuz Ekipman Takip Sistemi

Konteyner-palet giriş ve çıkış hareketlerinin gerçek zamanlı takibi ile, yükleme, boşaltma ve yarı mamullerin üretime taşınması süreçlerinde zaman tasarrufu sağlanır. Araç kullanım süreleri ölçülerek ve optimize edilerek kısaltılan tur döngü süreleri sayesinde üretimde hız artışı sağlanır.

PERSONEL TAKİP SİSTEMİ

Tesis içindeki personel ve ekipmanların konumu, durumu ve performansı izlenebilir. Günlük aktif çalışma süreleri otomatik puanlama sistemiyle belirlenebilir.

ÇARPIŞMA ÖNLEME VE UYARI SİSTEMİ

Forklift, milkrun veya benzeri araçlar birbirine, belirli alanlara ve/veya sahada personel etiketi taşıyan çalışanlara belirli bir mesafeden fazla yaklaştığında, sistem çalışanı ve sürücüyü uyarır, gerekli durumda da araç üzerindeki yavaşlatma sistemi devreye girer.

Tedarik Zinciri Lojistiği Operasyonlarınızı Üst Seviyeye Taşıyın

Veri analitiği

İş yükü tahmini, dok analizi, gösterge tablosu, otomatik stok sayımı, gerçek zamanlı geçmiş verilerini izleyin.Öngörücü bakım

Genel motorlu ekipman verimliliğini artırın, arızaları azaltın veya önleyin.Gerçek zamanlı varlık, personel ve ürün takibi

Yüksek hassasiyetli gelişmiş iç mekân takip sistemi ile üretkenliği ve güvenliği artırın.Daha yüksek çalışan verimliliği

Gerçek zamanlı geçmiş ve anlık saha verilerini kullanarak çalışan verimliliğini artırın.Artırılmış iş güvenliği

Acil durumun yerini yüksek doğrulukla belirleyerek olası kayıpları en aza indirin.Forklift takip ve çarpışma uyarı sistemi

Gerçek zamanlı forklift takibi ile depo trafiğini, boşta durma sürelerini optimize edin ve Safezone ile çarpışmaları önleyin.

YORUMLAR

Alper KONUK

Borusan Limanı’nda, tesis içerisindeki güvenliği sağlamak ve verimliliğimizi yükseltmek için Wipelot ile birlikte çalıştık. Filyasyona bağlı iş gücü kaybını %70’e kadar azaltarak performans ve güvenlikte oldukça etkili sonuçlara ulaştık.

Borusan Portİş Makineleri ve Bakım Müdürü

Yüksel TUNA

Wipelot IoT ile tesisimizde ekipman ve araçlarımızın verimliliğini artırdık.

BSHIT Direktörü

Detaylı Bilgi İçin Bloglarımıza Göz Atın

Bizimle iletişime geçin, tesisiniz için en uygun çözümleri birlikte keşfedelim.