Otomotiv Sektöründe Kablosuz Çözümler

Otomotiv Sektöründe Kablosuz Çözümler

Wipelot ISG İş Güvenliği Sistemi ile; Otomotiv tesislerinde, otoparklarda işçilerin güvenliğinin sağlanması için Aktif RFID radyo alıcı - vericileri ile tercihe göre işçinin kemerinde, bileğinde, baretinde veya boynuna asarak taşıdığı küçük elektronik cihazlar sayesinde, çalışanların konumu takip edilebilmektedir. Olası bir tehlike veya kaza anında, hareketsizlik, darbe veya düşme algılanır, alarm sistemi devreye girer, işçinin yeri belirlenerek acil duruma hızla müdahale edilebilmesi sağlanır. İşçi, ihtiyaç halinde taşıdığı cihaz uzerindeki SOS düğmesine basarak yardım talebinde de bulunabilmektedir.

Wipelot SafeZone Forklift - İşçi Kaza Uyarı Sistemi, iş makinaları, araçlar, işçiler veya ekipmanlar arasında meydana gelebilecek kazaları önlemeye yönelik bir yaklaşma-çarpışma uyarı sistemidir. İş makinesi ile işçi birbirine fazla yaklaştığında, sesli, titreşimli ve görsel uyarı vererek sürücü ve yayaları çarpışmalara karşı uyarır.

Wipelot RTLS otomotiv üretim tesislerinde,otoparklarda araçların bulundukları yerin hızlıca tespit edilmesini sağlayan gerçek zamanlı varlık izleme sistemidir.