Metal Sektöründe Kablosuz Çözümler

Metal Sektöründe Kablosuz Çözümler

Wipelot ISG, ekstrüzyon, haddeleme ve döküm, kırma, eleme, sinterleme süreçlerinde, kömür, yüksek fırın, sinter, çelikhane, sürekli döküm, haddehane ve asitleme bölgelerinde kullanılan iş güvenliği sistemidir. Olası bir tehlike veya kaza anında, hareketsizlik, darbe veya düşme algılanır, alarm sistemi devreye girer, İşçinin yeri belirlenerek acil duruma hızla müdahale edilebilmesi sağlanır. İşçi, ihtiyaç halinde taşıdığı cihaz uzerindeki SOS düğmesine basarak yardım talebinde de bulunabilmektedir. Zorlu ortam koşullarında çalışabilir.

Wipelot RTLS, tesis içerisinde kok, cevher, kireç vb. mamül/yarı mamül/ekipman vb. varlıkların takibini sağlar, üretim süreçlerinin değerlendirilmesine ve mevcut sistemlerle entegre olarak süreçlerin iyileştirilmesine yardımcı olur.

Wipelot OTX Ölçüm Sistemi, gaz çıkışının olduğu veya sıcaklık, gaz, toz, nem vb. ortam parametrelerinin ölçülmesi gerektiği noktalarda kablosuz ölçüm yapar. Anlık ve ortalama değerlere göre gerekli durumlarda uyarı vererek istenmeyen durumların engellenmesi için kullanılır.