WIPELOT KABLOSUZ ÇÖZÜMLER

İnşaat

İnşaat sektörü, personel, ekipman, malzeme gibi birçok değişkenin karmaşık bir şekilde yönetildiği bir alandır. Büyük inşaat sahalarında personel veya envanterin konumlarını bulmak ve geleneksel yöntemler ile takip etmek, zaman ve kaynak kaybına neden olabilir. Wipelot’un sektöre özel RFID ve RTLS tabanlı IIoT çözümleri, bu süreçleri optimize etmeye yardımcı olur. Büyük veri ve raporlama sistemleri ile entegre bu çözümler, süreçleri optimize etmenize, verimlilik ve rekabet gücünüzü artırmanıza olanak tanır.

Wipelot'un inşaat sektörüne özel IIoT sistemleri, verimliliği artırmak ve kârlılığı maksimize etmek için inovatif çözümler sunar.

İNŞAATTA VERİMLİLİĞİ YENİDEN TANIMLAYAN RTLS MODÜLLERİ

Wipelot'un RTLS ve AI tabanlı akıllı inşaat modülleri, inşaat operasyonlarınızı daha akıllı ve verimli hale getirmek için geliştirilmiştir. Sistem veri analizi, otomasyon ve IoT teknolojilerini bir araya getirerek inşaat süreçlerinizi optimize eder. Wipelot'un IIoT tabanlı inşaat modülleri, farklı sahalarda, açık ve kapalı alanlarda bulunan ekipman, araçlar ve personeli eş zamanlı ve anlık olarak izler ve büyük veri analiziyle operasyonel verimliliği artırır.

Akıllı İnşaat Modülleri

Personel Güvenliği

Yer altı veya yer üstündeki tüm şantiyelerde personelin hassas takibi ve güvenliğini sağlayan bir modüldür. Bağımsız olarak çalışabilen bir yapıya sahiptir ve konum hassasiyeti ihtiyaca göre ayarlanabilir. Sosyal mesafe takip sistemi ve yalnız çalışan personel güvenliği sistemi ile entegre çalışarak personelin düşme veya hareketsizlik gibi durumları anında algılar, acil durum toplanma alanındaki personellerin otomatik sayımını yapar. Personelin giriş-çıkış zamanlarını takip eder, tehlikeli ve yasak bölge ihlallerini tespit eder. Ayrıca, puantaj ve iş sağlığı güvenliği yönetmeliğine uyumludur.

Daha fazla bilgi için, tıklayın

Ekipman Takibi

Yer altı ve yer üstü tüm şantiyelerde motorlu ve motorsuz araçlar ile ekipmanların gerçek zamanlı konum takibini yapar. Aynı zamanda iş makinelerinin çalışma sürelerini takip eder, geçmişe dönük rota bilgilerini sunar, hız ihlalleri ve sürücü alışkanlıklarını raporlar. Güvenli çalışma ortamı sağlamak için araç hızını kontrol eder ve araç yönünü algılar. Motor durumunu izler, kat edilen mesafe bilgilerini hesaplar, bakım ve yakıt yönetimine yardımcı olur. Ayrıca otomatik araç-operatör eşlemesi ve yetkilendirmesi yaparak operasyonların daha etkin ve güvenli bir şekilde yürütülmesine destek olur.

Daha fazla bilgi için, tıklayın

Trafik Sinyalizasyonu & Çarpışma Uyarı Sistemi

Karayolu tüneli, metro gibi şantiyelerde trafik optimizasyonu, yakıt maliyetlerinde azalmaya ve operasyon verimliliğinin artışına katkıda bulunur. Genişleyebilir yapısıyla kilometrelerce uzunlukta sinyalizasyon zinciri oluşturarak, merkezden izlenebilir ve yönetilebilir. Ayrıca, ekipman ve personel güvenliği için araçların çevresinde, çarpışmalara karşı ayarlanabilir güvenli bir koruma alanı sağlar. Kapalı devre çalışma sayesinde genel sistem arızalarından etkilenmez.

Daha fazla bilgi için, tıklayın

Görev Atama Sistemi ASSOS

ASSOS, personel ve araçlara görev atama ve yönetimini kolaylaştırır. Uzaktan tek bir noktadan sahaya erişim sağlar ve görevler anlık olarak kabul edilebilir veya reddedilebilir. Araç türüne göre bilgiler girilebilir ve hangi operatörün aracı kullandığı bilgisini anlık olarak sunar. Ayrıca, zorlu çalışma koşullarına dayanıklıdır ve operasyon izlenebilirliğini artırarak verimliliği ölçmenizi sağlar.

Daha fazla bilgi için, tıklayın

Ortam Parametreleri & Sayaç Değerleri Ölçümü

Bu modül, şantiyedeki ortam parametre değerlerini anlık olarak ölçer, kaydeder, değerlendirir, parametrik değerler aşıldığında alarm üretir. GSM şebekesi veya başka bir ağa bağlı olmaksızın, Wipelot sensör ağı üzerinden kapalı devre çalışır. Şantiyeler içerisinde kullanılan mevcut sensörler ile entegrasyon sağlanabilir. Enerji verimliliğini optimize etmeyi sağlar. Sıcaklık, nem, ışık, CO2 ve benzeri ortam şartlarının ölçümünü gerçekleştirir. Ekstansometre uyumludur. Alarmlar E-posta ve SMS yoluyla yetkililere iletilebilir.

Daha fazla bilgi için, tıklayın

Analiz ve Optimizasyon

Bu modül, sistemden toplanan geçmiş görev ve konum verilerinin analizi ile görev ve çalışma sürelerinin optimize edilmesini sağlayan yapay zeka çözümüdür. Ekipman ve personel performanslarını değerlendirir. Ekipmanlar için rota optimizasyonu ile tur zamanlarını, hareket sürelerini ve miktarlarını kısaltır. Otomatik veri girişi sağlar. Araç aktivite raporu, araç mesafe aşım raporu, geriye dönük ayak izi ve ısı harita raporları, gerçek zamanlı ekipman ve personel konum ve aktivite raporu, sürücü alışkanlıkları raporu, sürüş ihlalleri ve sürüş mesafesi raporları gibi bilgiler sağlayarak operasyonların daha verimli hale getirilmesini sağlar.

Daha fazla bilgi için, tıklayın

Verimlilik artışı

%4

İzlenebilirlik artışı

%90

Ekipman bazlı iş kazalarında azalma

%90

İnşaat Sektöründe Çoklu Saha Alanı İzleme

Wipelot’un IIoT tabanlı inşaat çözümleri, UWB bazlı teknolojiler ile aktif ve pasif RFID altyapıları birleştirilerek farklı sahalarda, açık ve kapalı alanlarda bulunan ekipman, araç ve personelleri eş zamanlı ve anlık olarak izlemekte ve büyük veri analiziyle operasyonel verimliliğin artmasına büyük katkı sağlar. Farklı ülkelerde bulunan şantiyelerde on binlerce varlığın (iş makinası, araç, motorsuz ekipman, personel) tek bir sistem üzerinden izlenmesi ve yönetilmesi, uluslararası inşaat projelerindeki karmaşıklığı daha verimli bir hale getirir. Bu ödüllü inovatif yaklaşım, küresel inşaat sektöründeki operasyonları koordine etmeyi kolaylaştırır ve operasyonel süreçlerin yönetilmesine katkı sağlar.

İlgili Başarı Hikayelerini Keşfedin

Motorized Equipment Tracking System

TEKFEN - Birden Fazla Ülkede Varlık Konum Takibi

Birden fazla ülke, sahalar arası takip, hibrit ve entegre çözüm.

Devamı

Veri Analizi ve Detaylı Raporlama ile Sürdürülebilir Verimlilik

 • Trafik ve Rota Optimizasyonu
 • Etkileşim Haritası
 • Lokal veya bulut tabanlı sunucu desteği
 • Adam / Saat Kazancı
 • Ekipman / Saat Kazancı
 • Hassas Kaynak Planlaması
 • İnsan Hatası Riskinin Azaltılması
 • Denetim Cezalarında Azalma
 • Merkezi Yönetim ve Raporlama Yeteneği
 • Anlık Bilgilere Anında Erişim
 • Sürdürebilir Verimlilik ve Maliyet Yönetimi
 • Yükselen Müşteri Memnuniyeti

Yorumlar


Bizimle iletişime geçin, tesisiniz için en uygun sisteme birlikte karar verelim

Wipelot, kendi donanım ve yazılım sistemlerini üreten teknoloji şirketlerini bir araya getiren bir organizasyon olan Omlox, UWB Alliance ve FiRa Consortium üyesidir. UWB teknolojileri üzerine yoğunlaşan Wipelot, Türkiye'de ve yurt dışında gerçekleştirdiği endüstriyel IoT projeleri ile birçok ödül kazanmıştır. Bu başarıları sayesinde Wipelot, TOBB 100 ve Deloitte Technology Fast 50 gibi prestijli listelerde en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden biri olarak kabul edilmektedir.