Araç Takip Sistemi

Araç Takip Sistemi

Taşıt / İş Araçları Takibi

Sınırlı - sınırsız bölgelerde hareket veya park halindeki araçların konumunu anlık olarak belirler, kullanım/park sürelerinin, yakıt - hız ölçümlerinin takibini sağlar.

Wipelot Araç Takip Sistemi ile araçlarınız GPS uyduları sayesinde 7 gün 24 saat sayısal haritalar üzerinde izlenebilir. Hızları, izlemiş oldukları güzergah, duraklama yaptıkları yerler ve araçlarınıza ait birçok bilgi canlı olarak takip edilebilir. Toplanan GPS verilerini lisans gerektirmeyen ISM bandından merkeze iletir. GSM hattına ihtiyaç duymaz, aylık ücret ödemesi gerektirmez. Büyük çalışma alanlarını kapsayarak çalışma alanının tümü üzerinde hakimiyet sağlar. Konum bilgilerinin yanında araç çevresinde bulunan çalışanların listesini de merkeze iletebilir.Bu sayede çalışanların açık alanlardaki konumlarını da kayıt altına alır.

Faydaları Nelerdir ?

 Araç hareketlerini kayıt altında tutarak detaylı izleme imkanı sunar.

 Araçlardan gelen anlık bilgiler sayesinde daha verimli ve hızlı iş planlamasına imkan verir. Verilecek göreve en uygun konumda bulunan araç seçimini yapmak için anlık bilgi sağlar.

 Araçların gereğinden hızlı ve tehlikeli kullanımında sorumluları bilgilendirerek bu tür durumların önüne geçer.

 Gereksiz araç kullanımlarını engeller.

Kapsama Alanı Nedir ?

Kablosuz Algılayıcı Ağı kurulumu ile kapsama alanı genişletilerek, 10-15 Km² büyüklüğündeki alanlar kapsam altına alınabilmektedir.

Nasıl Çalışır

Mobil GPS etiketi ile Gps uydularından konum bilgileri toplanır. Araç üzerinden veya çevreden toplanan veriler ile birleştirilerek Kablosuz Algılayıcı Ağı sayesinde merkez sunuculara ulaştırılır. Sunucu kendisine yönlendirilmiş araçların verilerini toplar, kaydeder. Toplanan bu veriler, araç takip ve yönetim yazılımı sayesinde canlı olarak veya raporlama ekranları ile kullanıcılara iletilir. Kullanıcı, sunucunun depoladığı bilgileri, internet altyapısını kullanarak anlık olarak takip ederek, sistemi yönetir.